Çanakkale Şehitleri Anısına | alicangonullu.biz

Çanakkale Şehitleri Anısına

Bu sefer merhabalar diyemeyeceğim

Çünkü yaşanan olaylardan dolayı çok ama çok üzgünüm...

Öncelikle geçtiğimiz günlerde bir alçak tarafından Yeni Zelanda'da çok acı bir olay gerçekleştirildi...

Bir grup Müslüman kardeşime kurşun sıkıldı ve canlı yayında öldürüldü. Şahsen Müslüman olmamama rağmen çok üzüldüm dünyada halen daha bu tür insanların yaşaması beni çok üzüyor Allah, Tanrı veya her ne adla yaradana sesleniyorsanız rahmet eylesin...

Beni üzen ikinci bir olay ise Çanakkale Savaşının yıldönümünde yaşananlar...

Bir grup kendini islam alimi olarak tanıtan ve bana göre ahlaksız ve namussuz şarlatanlar olan insanlar Atatürk'e bir gram saygı gösterisinde bulunmadılar. Tabiri caizse onu resmen hiçe saydılar...

Atatürk bu halkın başına gelmiş en güzel şeydir. İstediğiniz kadar karalamaya çalışabilirsiniz onun sizin duanıza ihtiyacı yok zaten ona bu ülkede yaşayan en az 60 milyon insan her anında dua ediyor...

Bu ülkeyi Atatürk veya farklı şeylerle bölemeyeceksiniz. Biz Atatürkçüsüyle, Komünistiyle, Sosyalistiyle, Liberaliyle, Kürdüyle, Türküyle, Slavıyla, Lazıyla ve Çerkeziyle bir ülkeyiz ve bu ülke bize çocuklarımızdan mirastır.

Çanakkale'de mücadele etmiş olan başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere tüm şehitleri saygıyla anıyorum.

Belge / Video Eki

Ali Can Gönüllü | Blog